top_bg.jpg [123.67 KB]

 

Konferencja BMM „Informatyka w ochronie zdrowia”

26-27 lutego to były dwa dni pełne wyczerpujących prezentacji, praktycznych warsztatów, spotkań networkingowych i świetnej rozrywki. To już kolejne tego typu wydarzenie, na które firma BMM zaprosiła swoich partnerów i klientów reprezentujących branżę medyczną. Tegoroczna edycja konferencji odbyła się w pod hasłami bezpieczeństwa przetwarzania dokumentacji medycznej oraz narzędzi analitycznych dedykowanych Centrom Krwiodawstwa.

 

pobrane.png [151.61 KB]

 

 

W Hotelu Stok w Wiśle w otoczeniu zimowej aury wśród blisko 90 uczestników konferencji znaleźli się potencjalni oraz obecni klienci firmy BMM repezentujący jednostki ochrony zdrowia i Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z terenu całej Polski.


Partnerzy konferencji to przedstawiciele czołowych firm z sektora IT wspierający branże medyczną.


Pierwszy z prelegentów Daniel Panek z firmy SecurePro przybliżył uczestnikom spotkania, wymagania wynikające z unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych pacjentów, przedstawiając wymagania jakim mają sprostać podmioty świadczące usługi medyczne. W tematyce RODO pozostało również wystąpienie Grzegorza Rawlika z Asseco.


Zagadnienie bezpieczeństwa danych medycznych było poruszane przez przedstawicieli firmy IBM, Lenovo Technology Polska oraz Xerrex. Radosław Mańkowski na przykładzie rozwiązań proponowanych przez IBM zapoznał uczestników konferencji z narzędziami, które znacznie ułatwiają pracę działów IT odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa danym przetwarzanym w jednostkach ochrony zdrowia. Na temat bezpieczeństwa w połączeniu z jakością i niezawodnością zwrócił uwagę Maciej Polak z firmy Lenovo.


W dobie cyberataków Marcin Szewczuk z PaloAlto zaprezentował elementy składowe rozwiązań typu Advanced Persistent Threat.


W agendzie konferencji znalazło się także miejsce na zagadnienia związane z transformacją cyfrową w sektorze zdrowia, o której mówił Artur Miękina ekspert w zakresie identyfikacji, uwierzytelniania i podpisu elektronicznego z firmy Asseco Data Systems.


Doskonałym wsparciem w procesie zapewnienia bezpieczeństwa danym, jak i również cyfryzacji dokumentacji papierowej jest oferta firmy Xerrex system XSM Medyk jaką w trakcie swojej prelekcji przybliżył Sławomir Dynowski.


Propozycje sposobów uniknięcia błędów w monitorowaniu pacjentów, personelu i zasobów poprzez doskonalenie organizacji i zarządzania placówką to kolejny punkt w agencie konferencji jaki przedstawił Arkadiusz Rusin z Ganso.


Paweł Stępień z Oracle/Arrow zapoznał odbiorców konferencji z nową odsłoną Oracle Database Appliance oraz korzyściami płynącymi z jego wdrożenia.


Ponadto przedstawiciele jednostek ochrony zdrowia zostali zaproszeni do uczestnictwa w praktycznym warsztacie prowadzonym przez Radosława Mańkowskiego na temat optymalizacji czasu reakcji w przypadku awarii.


Marcin Mularz (BMM) i Andrzej Falger (RCKiK) na warsztatach dla reprezentantów RCKiK pokazali jak zachować jakość i kompletność danych w analizach działalności centrów wykorzystując do tego narzędzia analityczne AnalizyPRO.


Partnerzy konferencji zapewnili uczestnikom również możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami sprzętowymi na przygotowanych stoiskach.


Firma BMM pragnie podziękować za liczny udział w konferencji klientom i partnerom. Przyjemnością było gościć Państwa, móc wysłuchać merytorycznych wypowiedzi oraz uczestniczyć w interesujących rozmowach. Głęboko wierzymy, że wiedza i praktyki pozyskane przez Państwa w podczas konferencji okażą się wartościowe i pożyteczne, zaś Państwa udział w konferencji będzie dobrym początkiem, czy też kontynuacją współpracy z firmą BMM. Zapraszamy Państwa jednocześnie do udziału w naszych kolejnych przedsięwzięciach.

 

Partnerzy

Partnerzy

Zaufali nam

Kontakt

BMM Sp. z o.o., ul. Rzeszowska 101, 36-060 Głogów Małopolski